Gurme Kitchen İlikli Kemik Suyu ile Spor Daha Etkili!

gurme sporurun post

İlikli kemik suyunun içerisinde doğal olarak kolajen ve protein bulunur. Eklem sorunlarından selilüte, cilt kırışıklarından sarkmalara ve vücut iltihaplanmalarına kadar birçok rahatsızlığa faydası olan ilikli kemik suyunun bu etkisi içeriğinde bulunan glukozamin bileşiği ve kolajen miktarından kaynaklanmaktadır.

Kas ve iskelet sistemine bağlı rahatsızlıklarınızda;

  • Bölgenin yenilenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur.
  • Bağ dokusunu canlandırmaya yardımcı olur.
  • Doğal yollarla vücudunuzun dinçlik kazanmasına destek olur.
  • Yaralanma ve eklem iltihaplanmalarına karşı hızlı iyileşme ve yenilenme konusunda destek olur.

Vücudumuzdaki proteinlerin yüzde 90’ını kolajen oluşturur. Fakat seçim yaparken içerisindeki kolajen miktarı, kolajen tipi ve takviyenin formu çok önemlidir. Tip 1 ve Tip 3 kolajen formu ile 3-6 aylık kullanımlar cilt dokusunun sıkılaşmasında etkilidir. Bunun yanı sıra kemik suyu içerdiği prolin glutamin gibi kolajenin yapısını oluşturan aminoasitler sayesinde vücuttaki dokuların ve özellikle cilt ve kas dokusunun onarımını ve yenilenmesini sağlar.

Evlerde özellikle farklı yemeklere lezzet katabilmesi adına kullanılır. Çorbalarda ve sebze yemekleri ile beraber, haşlanmış yiyeceklerde kullanılabilmektedir. Böylece kemik suyu içerisinde yer alan tüm vitamin ve mineraller ile diğer besin kaynakları doğrudan vücuda ulaşır.

Sabah aç karna Gurme Kitchen İlikli Kemik Suyundan 4-5 yemek kaşığı alıp, bir cezvede ısıtıp; üzerine limon, karabiber, zencefil ekleyerek tüketim de günlük takviyenizi sağlayacaktır.