Çorbalar

İlikli Kemik Suyuna Yayla Çorbası Faydaları

gurme kitchen dana ilikli yayla corbasi blog2

İlikli Kemik Suyuna Yayla Çorbası kültürümüzün bize miras bıraktığı adeta bir lezzet ve şifa deposudur. Hem hazır olarak tüketebileceğiniz hem de dana ilikli kemik suyu ile hazırlayabileceğiniz  ilikli kemik suyuna yayla çorbası faydalarını derledik.

Hamile kadınlar, bebekler ve çocuklar için adeta vitamin deposu olan ilikli kemik suları gerçek anlamda çok yararlıdır. Özellikle gelişim sürecine katkı sağlayan protein, kolajen, prolin ve glutamin gibi pek çok faydalı besin içeriğine sahiptir.

Ayrıca içerisinde aminoasitler ve intienflamatuar özellikler sayesinde özellikle bebeklerin bağışıklık sistemlerini güçlendirerek, sindirim sistemini geliştirir aynı zamanda hafızalarının güçlenmesini sağlar.

Özellikle kemik suyuna yapılan tüm çorbalar oldukça vitamin ve mineral açısından zengindirler. İlikli kemik suyuna yapılan yayla çorbasının yararları da saymakla bitmez diyebiliriz.

Bebekler için doktorların önermesi ile 7. – 8. Ay civarında et tüketimine başlaması tavsiye edilirken, aynı şekilde ilikli kemik suyuna çorba tüketimleri de bu ay döneminde başlanılarak devam edilebilir.

gurme kitchen dana ilikli yayla corbasi blog1

İlikli Kemik Suyuna Yayla Çorbasının Faydaları Nelerdir?

İlikli kemik suyunda, kolajen, glutamin, prolin bulunur. Bunlar insan vücudunda var olan, yokluğu veya azalması durumunda ise ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Oldukça doğal içeriklere sahip olan ilikli kemik suyuna yapılmış olan yayla çorbasını bol miktarda tüketebilirsiniz. Özellikle sindirim sisteminizin düzenli çalışmasına katkı sağlayacağı gibi, içinde bulunan jelatin ise bağırsak mukozasına da iyi gelir.

İlikli kemik suyunun içerisinde bulunan kolajen ve jelatin saç ve cilt yapısı içinde oldukça yararlı bir besin kaynağıdır. Cildi sıkılaştırarak daha genç görünmeye yardımcı olur.

Aynı zamanda içerisinde glisin ve arginin de çok güçlü antioksidandır ve böylece grip ve tüm çeşitli enfeksiyonlar ile savaşarak vücudumuzu korur. Böylece bağışıklık sistemimizin de güçlenmesini sağlar.

İlikli kemik suyu kas yapısını da güçlendirmede oldukça etkili olduğu için, sporcuların ve spor ile uğraşan kişilerin mutlaka bol miktarda tüketmesi gerekmektedir.

İlikli kemik suyunu bol protein içerikli olarak hazırlamak için uzun süreli kaynatma işlemi uygulanması gerekmektedir. Tabi ki biz sizler için bu işlemi hazır hale getirdik. Mis gibi katkısız ve son derece doğal olarak hazırlamış olduğumuz ilikli kemik suyuna yayla çorbasını sizler için hazır paket haline getirdik. Tamamen el yapımı olan ürünlerimize sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türk mutfağının vazgeçilmez çorbalarından biri olan yayla çorbası ile ilikli kemik suyunun muhteşem birleşimi ile sizler için çok güzel bir tarif hazırladık. İlikli kemik suyu yayla çorbasının tadına tat katarak çok güzel bir lezzet sunumu yapmanızı sağlıyor. Sindirim sisteminiz için altın değerinde olan bu dolu dolu besin kaynağına sahip olan ürünümüz özellikle kış ayları için tam bir hastalık savaşçısıdır.gurme kitchen dana ilikli yayla corbasi blog

Yaklaşık olarak 36 saat boyunca kaynatılan ve içerisinde bulunan mineraller ile vitaminlerin suya geçtiği ilikli kemikler ayrıca çok yüksek protein oranı içermektedir. İlikli kemik suyuna Yayla Çorbası tam olarak bir şifa deposudur.

Siz de evinizde kolayca ilikli kemik suyuna yayla çorbası yapmak istiyorsanız  Gurme Kitchen: Dana İlikli Kemik Suyu ile hızlı ve pratik bir şekilde şifalı çorbanızı hazırlayabilirsiniz veya Gurme Kitchen: Dana İlikli Kemik Suyunu buradan alarak lezzetin keyfini sürebilirsiniz.

Tamamen doğal ve el yapımı olan İlikli kemik suyuna Yayla Çorbasının içerisinde koruyucu, renklendirici veya katkı maddesi bulunmamaktadır. Bu sebeple her yaş grubundan kişilerin tüketmesi için uygun bir üründür. Ayrıca Gluten içermemektedir. Gluten hassasiyeti bulunan kişiler tarafından tüketilebilir.

 

-31%
yayla
Kapat

Dana İlikli Kemik Suyuna Yayla Çorbası

45,00  KDV
Dana ilikli kemik suyuna yayla çorbası, el yapımı yayla çorbası ile el yapımı dana ilikli kemik suyunun lezzetli ve doğal
Sepete Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.