İlikli Kemik Suyunun Günlük Kullanımı Nasıl Yapılır?

gurme urun post

Periyodik olarak gün içerisinde belirli miktarlarda mutlaka kemik suyu tüketimi yapılmalıdır. Belli başlı bazı işlemlerden geçirmek suretiyle hem tek başına hem de değişik malzemelerle karıştırılarak özel tarifler üzerinden tüketilebilir.

Evlerde özellikle farklı yemeklere lezzet katabilmesi adına kullanılır. Çorbalarda ve sebze yemekleri ile beraber, haşlanmış yiyeceklerde kullanılabilmektedir. Böylece kemik suyu içerisinde yer alan tüm vitamin ve mineraller ile diğer besin kaynakları doğrudan vücuda ulaşır.

Sabah aç karna Gurme Kitchen İlikli Kemik Suyundan 4-5 yemek kaşığı alıp, bir cezvede ısıtıp; üzerine limon, karabiber, zencefil ekleyerek tüketim de günlük takviyenizi sağlayacaktır.

Gurme Kitchen İlikli Kemik Suyu temin ettikten sonra gözlemleyeceğiniz gibi jel bir kıvamdadır. Buzdolabında muhafaza edilmelidir. Buzdolabında  ürünün kıvamı daha da artar.

Kavanoz açılmadığı takdirde 2 ay buzdolabında,  6 ay buzlukta saklanabilir.

Kavanoz kullanıma açıldıktan sonra en fazla 3-4 gün içerisinde tüketilmelidir.

Kemik suyu güçlü bir kolajendir. Bu özelliği ile cilt yenilenmesine önemli bir katkıda bulunur.

Vücudumuzdaki proteinlerin yüzde 90’ını kolajen oluşturur. Fakat seçim yaparken içerisindeki kolajen miktarı, kolajen tipi ve takviyenin formu çok önemlidir. Tip 1 ve Tip 3 kolajen formu ile 3-6 aylık kullanımlar cilt dokusunun sıkılaşmasında etkilidir. Bunun yanı sıra kemik suyu içerdiği prolin glutamin gibi kolajenin yapısını oluşturan aminoasitler sayesinde vücuttaki dokuların ve özellikle cilt ve kas dokusunun onarımını ve yenilenmesini sağlar.

Cilt kuruluğunuzu engellemenize; daha pürüzsüz, esnek ve genç görünmenize yardımcı olur.

Deride oluşan deformasyonların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine, cilt sarkmalarınızı ve vücutta oluşan yaşlılık lekelerini onarmanıza yardımcı olur.

Vücudunuzdaki selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Günümüzde popüler olan kolajeni en doğal yöntemle hazırlanmış, Gurme Kitchen Kemikli İlik Suyunun aylık kür kullanımı ile temin etmeni mümkündür. Gurme Kitchen İlik Yağını da özel tarifi ile maske olarak kullanmanız mümkündür.