Dana İlikli Kemik Suyu

Dana İlikli Kemik Suyu İçmeniz için 6 Neden?

potato soup 2152254 640

Dana ilikli kemik suyu içerisinde türlü türlü mineralleri bulunduran ve küçükten büyüğe tüm bireylerin kullanımı için yararlı bir gıdadır. Birçok şifayı içerisinde bulunduran ve çeşitli dertlere derman olan Dana ilikli kemik suyunu içmeniz için 6 neden;

  1. İliğin kemiğin içerisinde ürettiği alyuvar, akyuvar, kök hücre gibi yapılar yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesi için temel maddelerdendir. İlik bu maddeleri içerdiği için bunların faydalarını bünyesinde bulundurmaktadır. Hücre yenileyici, sistemleri düzenleme gibi özellikleri mevcuttur. Dana ilikli kemik suyu içmek vücudunuzda var olan hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca düzenleme etkisinin bulunması sebebiyle bozulmuş olan sindirim sistemi gibi problemlerinize şifa bulabilirsiniz.
  2. Dana ilikli kemik suyu kemikleri güçlendiren kalsiyum vitamini açısından oldukça zengin bir besindir. Yaşlanıldığı zaman karşılaşılan, kemik erimesi, bacak ağrıları, menüsküs gibi hastalıklara karşı önlem almak istiyorsanız dana ilikli kemik suyunu mutlaka tüketmelisiniz. Ayrıca yüksek bir lif kaynağı olduğu için kaslarınızın güçlenmesine de yardımcı olacaktır.
  3. Dana ilikli kemik suyu vurguladığımız gibi çok sağlıklı bir besindir ama genelde sağlıklı yiyeceklerin tadı kötü olur gibi bir algı vardır. Bu algıyı dana ilikli kemik suyu ile kırabilirsiniz. Dana ilikli kemik suyunu çeşitli sebzelerle bir araya getirerek lezzetine lezzet kattık. Hemen hemen her yemeğinizi su yerine dana ilikli kemik suyu ile yaparak hem lezzetine lezzet hem de şifasına şifa katmış olursunuz. Oldukça sık olarak restoran mutfaklarında da yer alan dana ilikli kemik suyu, mutfağınızın ayrılma bir parçası olacak.
  4. Bir diğer sebep ise doğal olmasıdır. Dana ilikli kemik suyu içerisinde herhangi bir katkı maddesi, renklendirici, tatlandırıcı, koruyucu bulundurmamaktadır. Bu sebeple kendiniz ve sevdikleriniz için yapacağınız tüm yemeklerde, soslarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
  5. Hastalıkları önler. Dana ilikli kemik suyu bağışıklığınızı güçlendirir ve sizi hastalıklara karşı daha dayanıklı hale getirir. Özellikle bebeklerin ek gıdaya geçiş zamanlarında oldukça sık tercih edilen bir üründür. Bebeğinizin bağışıklığınızı güçlendirir bunun yanında protein yapılı olan diş, kemik gibi yapıların gelişimine destek verir.
  6. Dana ilikli kemik suyu içmeniz için 6 nedenden sonuncusu yüksek kolajen oranı içermesidir. İnanılmaz faydalı bir yapı olan kolojen aynı zamanda oldukça zor ulaşılan ve pahalı olan bir üründür. Lakin dana ilikli kemik suyu bu duruma hem maliyet olarak hem de içerdiği yüksek kolajen sebebiyle en iyi alternatifi olarak piyasada yerini almaktadır. Kolajen özellikle yaşlanmaya karşı kullanılan bir üründür. Cilt sağlığınızı arttırır, sizi güçlendirir ve çeşitli eklem, bacak ağrılarınızı giderir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.