Çorbalar

Bardakta Hazır Çorba

avrupa ruyasi otobusle avrupa turu gezgin dostu gidalar bardak corba

İş temposunun arttığı günümüzde pratiklik ve zaman kazanmanın önemi çok arttı. Her şeyde olduğu gibi insanlar artık tükettiği gıdalarda ve tüketim şekillerinde pratiklik aramaya başlar oldu. Bunların en başında hazır çorbalar geliyor. Toz formda satılan hazır çorbalar her ne kadar pratik olsa da sağlık konusunda tehlike arz edebiliyorlar. Toz formda Hazır çorbalar ürünün suyunun uzaklaştırılması ile elde edilir. Daha sonra depolama ve lojistik sırasında değişken ortam koşullarında bozulmadan uzun süre kalabilesi için birçok katkı maddesi eklenmektedir. Bunların haricinde lezzet arttırıcılar ve renklendiriciler ile gıdanın aslında sahip olmadığı nitelikleri gıdaya dahil edilir. Özellikle monosodyum glutamat gibi lezzet artırıcılar gıdanın daha fazla tüketilmesi için eklenmekte. Tüm bunların ışığında hazır alacağımız çorbalar da dikkatli olmamız gerek. Gurme Kitchen hiçbir katkı maddesi içermeyen tamamen el yapımı çorbaları ile sağlıklı gıda arayışında olanların güvenilir adresi. Sadece katkı maddesi içermiyor bunun yanında lezzet bakımından evde yapılan çorbaları aratmıyor.

Hazır çorbanın pratik tüketim şekillerinden bir tanesi de Bardakta hazır çorba. Geleneksel yöntem olan kaseden kaşık ile içilen çorbanın aksine bardakta çorbayı istediğiniz yerde tüketebilirsiniz. Hem evde hazırlayabilir hem de satın aldığınız hazır çorbayı ısıtarak bardakta tüketebilirsiniz. Bardakta çorbanın en büyük avantajı şüphesiz zaman kazandırmasıdır. Evde ısıtarak bardağa koyduğunuz çorbanızı otobüs beklerken, yolda veya işyerinizde içebilirsiniz. Diğer yandan zaman kazanırken sağlık kazanmak da ihmal edilmemeli. Yoğun iş hayatına sahip kişiler enerji ve tok tutan çorbalara yönelmelidir. Bu noktada dana ilikli kemik suyuna çorbalar ön plana çıkmaktadır. Tamamen el yapımı ve doğal malzemeler kullanılarak yapılan dana ilikli kemik suyuna çorbalarımızdan bazıları şu şekildedir.

  • Dana ilikli kemik suyuna yayla çorbası
  • Dana ilikli kemik suyuna sebze çorbası
  • Dana ilikli kemik suyuna yaş tarhana çorbası
  • Dana ilikli kemik suyuna ezogelin çorbası
  • Dana ilikli kemik suyuna domates çorbası
  • Dana ilikli kemik suyuna mercimek çorbası

Satın aldığınız çorba size tüketilmeye hazır halde ulaşır. Isıttığınız çorbanızı ister bardakta pratik şekilde ister kaseden içebilirsiniz. Size soğuk zincirde ulaşan çorbalarımız jöle kıvamında olacaktır. Çorbanızı ısıttığınız taktirde sıvı forma geçecek ve böylece bardakta kolayca tüketebileceksiniz. Çorbalarımızın jöle kıvamında olmasının sebebi uzun saatler kaynayarak konsantre hale gelmesidir. Diğer sebebi ise kolajen miktarı yüksek olan dana ilikli kemik kullanılmasıdır. Besin içeriği yüksek olan dana ilikli kemik suyu ile hem pratik hazır çorba tüketecek hem de sağlık kazanacaksınız. Sağlık ve pratikliğin yanında kemik suyuna çorbalar lezzetlidir. Zamanını hesaplı kullananlar ve damak tadından vazgeçemeyenler için birebirdir. Bardakta hazır çorba sadece çalışanların ve zamanı dar olanların tercihi olmayabilir. Eğer evdeyseniz de çorbanızı bardakta tüketebilirsiniz. Klasik kaşık kullanımından ziyade çorbayı bardakta tüketmeni keyfi ve lezzeti başkadır. 

İlgili Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.